Ispis statistike od 28. 12. 2011.

Ukupno: 219517
« Svibanj 2024 »

Pretražite knjižnicu

Korisni sadržaji

PORTAL ZA ŠKOLE

E LEKTIRE

PROLEKSIS ENCIKLOPEDIJA

EDUTORIJ

OFFICE 365 ZA ŠKOLE

UPISI U SREDNJU

4.a i 4.b na izvanučioničkoj nastavi u Zagrebu
Autor: Dejan Šiptar, 31. 10. 2018.

U utorak, 30. listopada, željni novih spoznaja, krenuli su učenici 4.a i 4.b razreda na izvanučioničku nastavu  u posjet glavnom gradu naše domovine, Zagrebu.

Putem do Zagreba kao i u samom gradu dočekalo nas je sunčano i toplo vrijeme koje nam je pomoglo da još više uživamo u svemu onome što je bio cilj naše izvanučioničke nastave.

Naša pratiteljica Ivana zanimljivim je pričama također pridonijela da naš posjet gradu Zagrebu bude zanimljiv i poučan.

Razgledavanje grada Zagreba počeli smo obilaskom Zagrebačke katedrale, najveće hrvatske sakralne građevine .Potom smo se prošetali tržnicom Dolac i spustili se na glavni zagrebački trg. Zadržali smo se na fontani  Manduševac i kod spomenika banu Josipu Jelačiću, a onda smo nastavili hodajući Ilicom u pravcu uspinjače. Oduševljeni vožnjom uspinjačom za trenutak smo se našli na Gornjem gradu. Stigli smo do kule Lotrščak u kojoj je smješten Grički top i uživali u panoramskom pogledu na grad.

Na Markovom trgu vidjeli smo Crkvu sv. Marka  s najpoznatijim krovom grada Zagreba te zgrade Vlade Republike Hrvatske i Hrvatskog sabora. Nakon kraćeg odmora uputili smo se u Muzej grada Zagreba. Muzeologinja nas je upoznala sa muzejskim postavom koji pokazuje  prošlost grada Zagreba od prapovijesti sve do danas.

Posjetili smo Hrvatski sabor, prošetali pojedinim dvoranama, sjedili u jednoj od galerija Sabornice i slušali zanimljivosti koje nam je pričala naša domaćica.

Naš posjet Zagrebu završio je tako što smo se kroz Kamenita vrata spustili na Skalinsku ulicu, zatim hodajući došli do Palmotićeve ulice gdje smo se smjestili  u autobus.

Dobro raspoloženi, stigli smo pred školu gdje su nas čekali roditelji.

Foto-galerija