Ispis statistike od 28. 12. 2011.

Ukupno: 219516
« Svibanj 2024 »

Pretražite knjižnicu

Korisni sadržaji

PORTAL ZA ŠKOLE

E LEKTIRE

PROLEKSIS ENCIKLOPEDIJA

EDUTORIJ

OFFICE 365 ZA ŠKOLE

UPISI U SREDNJU

Obilazak i upoznavanje zavičaja- izvanučionička nastava 3.a i 3.b
Autor: Dejan Šiptar, 23. 4. 2018.

Prilikom obilaska zavičaja posjetili smo  Kloštar Ivanić, Ivanić -Grad, Križ i Vezišće.

U Kloštar Ivaniću nas je s prošlošću  mjesta upoznao gospodin Božidar Balenović,a unutrašnjost crkve Uznesenja  BDM i crkveni muzej nam je pokazao župnik Drago Brglez.

U Ivanić – Gradu naša vodičica bila je gospođa Vida Pust Škrgulja. Pojasnila nam je nastanak Ivanić – Grada, pokazala unutrašnjost crkve sv. Petra, odvela nas u stari dio Ivanića i budućom šetnicom sve do Naftalana. Bili smo u posjetu muzeju kao i u prostorijama radio Ivanić – Grada. Zaposlenici radija su bili srdačni i obavili mali razgovor s nama koji je emitiran uživo.

Vozili smo se cestom kroz Žuticu i stigli u Križ. Gospođa Marica Kukor  pokazala nam je zbirku starih predmeta i govorila nam o načinu života prije pedeset i više godina. Posjetili smo crkvu sv. Križa gdje nam je nekoliko riječi o njenoj unutrašnjosti rekla gospođa Sandra Crnković.

Nastavljamo  obilazak zavičaja vožnjom do Vezišća. U Vezišću smo posjetili spomen sobu Milki Trnini o kojoj nam je zanimljivosti pričala gospođa Maja Dundović Pleša.

Naše putovanje po zavičaju  završilo je dolaskom pred školu u dogovoreno vrijeme.

Hvala svima koji su nam u svim navedenim mjestima omogućili da što bolje upoznamo svoj zavičaj.                                                                                                                                                                                                             Učiteljice 3.a i 3.b

Foto-galerija