Ispis statistike od 28. 12. 2011.

Ukupno: 219517
« Svibanj 2024 »

Pretražite knjižnicu

Korisni sadržaji

PORTAL ZA ŠKOLE

E LEKTIRE

PROLEKSIS ENCIKLOPEDIJA

EDUTORIJ

OFFICE 365 ZA ŠKOLE

UPISI U SREDNJU

Projekt: Participacija djece u sustavu odgoja i obrazovanja
Autor: Dejan Šiptar, 21. 4. 2018.

Dragi učenici, učitelji, stručni suradnici i ravnatelji,
Ured pravobraniteljice za djecu Republike Hrvatske provodi istraživanje o sudjelovanju učenika u životu škole. Istraživanje se provodi kroz razgovore s djecom i odraslima u školama te kroz anketiranje djece i odraslih o tome na koje sve načine i u kojim sve aktivnostima djeca sudjeluju na razini razreda i škole.
U okviru ovog istraživanja željeli bismo zabilježiti različite oblike sudjelovanja učenika u životu škole pa nam je stoga potrebna i vaša pomoć.
Na što mislimo kad kažemo sudjelovanje učenika?
Mislimo na sve situacije i događaje u kojima su učenike pitali za mišljenje, savjet ili prijedlog u vezi s aktivnostima u njihovom razredu i školi ili u kojima su:

• aktivno sudjelovali u projektima i akcijama u razredu, školi;
  • pokrenuli neke projekte, akcije, inicijative u razredu ili školi;
  • aktivno sudjelovali u predstavničkim tijelima učenika (Vijeću učenika);
  • uočili neki problem u razredu ili školi, predložili rješenje i proveli ga u djelo;
  • ili učinili nešto drugo kako bi utjecali na to da život u školi bude bolji za njih, njihove prijatelje i odrasle u školi.

Sigurni smo da je takvih događaja i situacija bilo mnogo, no mi vas, dragi učenici, molimo da izaberete one koji su za vas bili najvažniji, u kojima ste osjećali da vaš doprinos ima smisla i da utječe na to kako izgleda vaš život u razredu i školi. Vaše primjere možete slati samostalno ili u dogovoru s prijateljima u razredu i školi.
A vas, dragi učitelji, nastavnici, stručni suradnici i ravnatelji, molimo da pomognete učenicima odabrati primjere koje će nam poslati. Voljeli bismo iz svake škole dobiti barem jedan primjer, a najviše pet primjera. Možete nam poslati i fotografije i snimke koje pokazuju dobre primjere sudjelovanja učenika.
Kad prikupimo sve materijale iz škola diljem Hrvatske, pažljivo ćemo ih pročitati, a neke i objaviti u knjizi koja će prikazati rezultate istraživanja o sudjelovanju djece u školi.
Rok za slanje vaših primjera sudjelovanja je 31. svibnja 2018. Svoje primjere pošaljite e-mailom na mojglas@dijete.hr, uz naznaku #sudjelujemuskoli.

NA KOJE SVE NAČINE VI SUDJELUJETE U ŠKOLI?