Ispis statistike od 28. 12. 2011.

Ukupno: 219516
« Svibanj 2024 »

Pretražite knjižnicu

Korisni sadržaji

PORTAL ZA ŠKOLE

E LEKTIRE

PROLEKSIS ENCIKLOPEDIJA

EDUTORIJ

OFFICE 365 ZA ŠKOLE

UPISI U SREDNJU

JUMICAR PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOM PROMETU
Autor: Dejan Šiptar, 19. 5. 2014.

Učenici 3. i 4. razureda sudjelovali su u zanimljivom projektu o sudjelovanju u cestovnom prometu.

Jumicar program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu jedinstven jekoncept  edukacije, gdje djeca na zabavan i edukativan način uče o sigurnosti u prometu.

Više o projektu pročitajte u nastavku obavijesti, a kako su se učenici proveli možete pogledati u foto-galeriji.

Program Jumicar u skladu je s međunarodnim licencama i provodi se u svim  većim europskim zemljama u kojima je izuzetno uspješan i široko podržan.

JUMICAR PROGRAM PREVENTIVNOG ODGOJA DJECE U CESTOVNOME PROMETU

PODRŽAVA:

* MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA RH

* MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I SPORTA RH

* AGENCIJA ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE

* UPRAVNI ODJEL ZA PROSVJETU, KULTURU, ŠPORT I TEHNIČKU KULTURU, ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

* GRADSKI URED ZA OBRAZOVANJE , KULTURU I SPORT GRADA ZAGREB

Program je osmišljen u dva dijela, prvi dio je teorijski gdje djeca uče o pravilima prometa kao pješaci, biciklisti, a drugi dio, njima mnogo zanimljiviji, pruža im mogućnost da stečeno teorijsko znanje primjene i u praksi te da osjete kako je biti u ulozi vozača, kako je važno poštivati prometne znakove, kako je teško zaustaviti automobil na vrijeme, koliko je važan sigurnosni pojas.

Djeca su s oduševljenjem sjedala  za volan malih automobila te su na taj način mogli  uvidjeti kako funkcionira pravi cestovni promet.

Isprobavali su gas, kočnice, upoznali semafore, značenje prometnih znakova, kako se treba oprezno ponašati u prometu i ocjeniti razne prometne situacije iz vidokruga jednog vozača.

Cilj Jumicara nije da od djece napravi dobre vozače već pažljivije i sigurnije pješake.

Jumicar program provodi se uz pomoć generalnog sponzora Peugeot i tvrtki iz okruženja te je za roditelje, djecu i škole besplatan i ovim putem se polaznici zahvaljuju sponzorima.

Riječ više o samom programu pogledajte na web stranici  www.jumicar.net  ili  pogledajte na fb/Jumicar HR