Ispis statistike od 28. 12. 2011.

Ukupno: 219527
« Svibanj 2024 »

Pretražite knjižnicu

Korisni sadržaji

PORTAL ZA ŠKOLE

E LEKTIRE

PROLEKSIS ENCIKLOPEDIJA

EDUTORIJ

OFFICE 365 ZA ŠKOLE

UPISI U SREDNJU

Projekt razredne nastave Dječja mašta može svašta
Autor: Dejan Šiptar, 17. 11. 2021.

Tijekom mjeseca listopada i studenog učenici nižih razreda sudjelovali su u različitim aktivnostima vezanim za projekt Dječja mašta može svašta.

Učenici su čitali priče, pjesme koje govore o pravima djece. Kreativno su pripovijedali, stvarali  vlastite priče, nastavljali priče svojih prijatelja. Za osmišljavanje priča poslužile su im karte i/ili kocke.  Nastale su neobične priče u kojima su glavni likovi vještice, zmajevi, dobre vile, dječaci i djevojčice.

Učenici su izrađivali straničnike jedni drugima. Radu su pristupili s puno veselja. S nestrpljenjem i znatiželjom su se pri tom pitali tko izrađuje straničnik za njih.

O pravim i dužnostima djece učenici su govorili na satovima razreda. Radionicu o pravima djece  održala je i  socijalna pedagoginja.

Učenici trećeg i četvrtih razreda su crtali  crteže u programu Bojanje. Učenici prvog i drugog razreda oslikavali su naslikane crteže. Na kraju su crteži dobili i tekst. Gotovi radovi postavljeni su na pano u holu škole, a izrađena je i digitalna knjižica. Ona se može pogledati klikom na sljedeći link:

Tako je to bilo u ovom projektu koji je tematski vezan za Međunarodni dan djeteta. Djeca su naučila da je bitno reći svoje mišljenje, pomoći drugome, ali da uz prava imaju i dužnosti.

Marina Rajski

Foto-galerija